DLACZEGO WARTO WESPRZEĆ PROJEKT ENTER?

I. Bo to, co robimy jest naprawdę ważne:

Większość nastolatków doświadcza "hejtingu" - wulgarnych, nieprzyjemnych ataków na siebie w przestrzeni witrtualnej, a znaczna część polskich uczniów doświadczyła w swoim życiu cyberprzemocy - kradzieży danych lub wizerunku, regularnego i masowego ośmieszania itp. Ofiary cyberprzemocy cierpią na depresję, poważne obniżenie poczucia własnej wartości, wycofują się z kontaktów towarzyskich. O tym jak dotkliwe i realne są skutki cyberagresji, świadczy fakt, że co roku kilku nastolatków próbuje popełnić samobójstwo w wyniku długotrwałego ośmieszania w sieci, a kilku się to udaje. Wielu uczniów po zmasowanym ataku rówieśników zmienia szkoły i musi korzystać ze stałej pomocy psychologicznej.

Z powodu przepaści pokoleniowej młodzież w sieci zostawiona jest sama sobie - nauczyciele i rodzice nie uczestniczą w wirtualnym życiu swoich podopiecznych przez co nie kreują konstruktywnych norm zachowania, nie wspierają ofiar, nie reagują na akty przemocy.

Szybko rozwijający się Internet i problemy przez niego generowane uciekają szkolnej rzeczywistości. W Krakowie nie jest realizowany żaden systemowy program przeciwdziałania cyberprzemocy, Gmina Kraków nie przeznacza środków dedykowanych profilaktyce tego problemu, część szkół samodzielnie podejmuje działania zapobiegawcza, ale większość z nich nie realizuje żadnych specjalistycznych programów.

Internet rozwija się szybko. Jego problemy także - jeśli nie zaregujemy teraz, jutro możemy nie mieć okazji.

Dorastanie to jeden z najważniejszych okresów w życiu człowieka - wtedy kształtuje się myślenie o sobie i świecie, normy zachowań społecznych, nastawienie do innych. Nie pozwólmy by nasza młodzież wyrosła na dorosłych dla których atak i agresja są normą, a obrona siebie i innych słabością.

Do wychowania jednego dziecka - potrzebna jest cała wioska.

II. My już swoje zrobiliśmy

Aby rozwiązać problem zorganizowaliśmy ok. 230 tys. zł. Pozyskaliśmy je z zewnętrzych źródeł i sprawiliśmy, że trafiły do naszego miasta i zostały zainwestowane w wychowanie naszej młodzieży.

Zorganizowaliśmy ponad 200h warsztatów w klasach, w których udział wzięło ponad 350 uczniów krakowskich szkół. Zrealizowaliśmy profesjonalny, dwutygodniowy trening dla liderów młodzieżowych i zachęciliśmy ponad 50 młodych osób do włączenia się w walkę z cyber agresją. Dzięki ich udziałowi w projekcie, nasze akcje są lepiej dopasowane do potrzeb i bardziej autentyczne  - w końcu to rówieśnicy są najwazniejszą grupą odniesienia dla nastolatów. Teraz prowadzimy dla naszych Liderów specjalistyczne szkolenia z marketingu społecznego i pomagamy im w przygotowaniu autorskich kampanii społecznych, których celem jest zachęcenie innych do konsturuktywnego i bezpiecznego internetu. Szkolimy też nauczycieli i pedagogów, po to by lepiej radzili sobie z przypadkami cyberprzemocy.

Aby projekt zakończył się z sukcesem potrzebujemy jeszcze tylko Twojej pomocy. Niewielkiej w stosunku do tego co już osiągnęliśmy.

III. Dlaczego warto zaangażować się w nasze działania:

Wsparcie naszego projektu to doskonała reklama dla Państwa marki. Wszystkie kampanie społeczne realizowane przez naszych Liderów oraz relacje z tych kampanii publikowane na naszym facebooku opatrzymy logotypem Państwa firmy. O Państwa zaangażowaniu poinformujemy również naszych partnerów, współpracowników oraz nauczycieli zaangażowanych w projektu. Zostaną Państwo zaproszeni na konferencję podsumowującą projekt, na której umożliwimy rozstawienie stoiska promocyjnego i dystrybucję materiałów promocyjnych firmy. Dzięki temu, o Państwa  zaangażowaniu dowie się:

  • 2500 uczniów z trzech krakowskich szkół, którzy będą bezpośrednimi odbiorcami 6 intensywnych kampanii reklamowych

  • min. 3000 internautów, którzy na co dzień śledzą fanpage Rampy i szkół zaangażowanych w projekt

  • dyrekcja oraz nauczyciele z min 50 krakowskich szkół, których zaprosimy na konferencję i szkolenia (mailing, plakaty, ogłoszenia na radach pedagogicznych)

  • 50 pedagogów biorących udział w szkoleniach i konferencji

  • Przedstawiciele Gminy Miejskiej Kraków, Kuratorium oświaty oraz fundator naszego projektu Fundacja Batorego oraz Fundacja Dzieci i Młodzieży - do których wyślemy sprawozdanie z naszych działań oraz materiały informacyjne do zamieszczenia na stronie programu Obywatele dla Demokracji

  • min. 20 przedstawicieli lokalnych mediów, którzy otrzymają notkę prasową wraz z materiałem zdjęciowym z projektu.

 

Projekt jest adresowany do ścisłej grupy docelowej o spójnej charakterystyce. Jeżeli więc:

  • Państwa grupą docelową są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, przyszli studenci, nauczyciele, pedagodzy, dyrektorzy szkół.

  • Państwa firma chce wspierać działania uczące i promujące konstruktywne postawy w internecie wśród jego młodych użytkowników.

To szczególnie zachęcamy Państwa do zaangażowania w realizację naszego projektu.

 

 

Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, skontaktuj się z nami.