Ufunduj stypendium - czyli zostań sponsorem
Lidera Dialogu 2016

Stowarzyszenie Rampa po raz kolejny organizuje obóz dla młodzieży Lider Dialogu. To już XI edycja wyjazdu o wspaniałej historii, organizowana przez zespół krakowskich trenerów i instruktorów młodzieżowych. Do tej pory w kolejnych edycjach obozu udział wzięło już ponad 200 osób z Krakowa i okolic.

Lider Dialogu 2016 to 10 dniowy obóz warsztatowy dla uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi w kilkunastoosobowych grupach rozwijają swoje umiejętności przywódcze, uczą się pokonywać tremę i nabierają pewności siebie realizując różnorodne mini-projekty przy wsparciu doświadczonych trenerów młodzieżowych. Uczestnicy obozu nabierają doświadczenia i nowych umiejętności niezbędnych we współpracy w zespole, autoprezentacji i kierowaniu grupą.

Absolwenci poprzednich edycji Lidera Dialogu wracając do domu pisali między innymi:

  • „Był to pierwszy wyjazd, który rzeczywiście integrował mnie z innymi ludźmi.”
  • „Najważniejsza była szczerość między uczestnikami i możliwość porozmawiania o wszystkim, wsparcie od innych, luźna atmosfera.”
  • „Ważna była możliwość wdrożenia własnych pomysłów, a nie tylko realizowanie tego, co wymyślą inni.”
  • „Nie byliśmy traktowani jak banda dzieciaków.”
  • „Pełna wolność twórcza, trenerzy "jedynie" zapewniali środki do realizacji projektów i służyli radą.”
  • „Jedni z najlepszy ludzi, których kiedykolwiek poznałem - mam na myśli wszystkich trenerów.”
  • „Otworzyłam się na ludzi, zyskałam ufność, odwagę i siłę.”
  • „Poczułam że mogę prowadzić grupę i będą mnie słuchać.”
  • „Uzmysłowił mi, ze można działać! Potrzebni są do tego odpowiedni ludzie i nastawienie.”
  • „Ten obóz to wyjazd, który zapamiętam do końca życia!”

Ich słowa dodają nam wiary w sens organizowania kolejnych takich wydarzeń.

Dzięki współfinansowaniu obozu ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich uczestnicy Lidera Dialogu 2016 pokrywają jedynie niewielką część, to jest 400 zł kosztów wyjazdu. Jednak część z nich nie może sobie pozwolić na zapłacenie tej kwoty i zwróciła się do nas z prośbą o stypendia w wysokości 200 lub 400 zł. Obecnie brakuje nam 2200 zł na stypendia dla młodych. Ta kwota może wzrosnąć, ponieważ zgłaszają się kolejne osoby zainteresowane wyjazdem oraz uzyskaniem wsparcia.

Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie tegorocznego Lidera Dialogu poprzez ufundowanie dowolnej części stypendium dla młodych uczestników wyjazdu. Każda kwota przybliża nas do realizacji wydarzenia, które w poprzednich edycjach pomogło wielu młodym liderom rozwinąć skrzydła.

Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia - WSPARCIE.